Poloha

Ister má veľmi výhodnú polohu v centre mesta a vďaka tomu je blízko mnohých fakúlt. No nielen to, v bezprostrednej blízkosti sa nachádza obchdné centrum, či viaceré parky.

Starostlivosť

Ubytovanie zahŕňa služby ako upratovanie či starostlivosť o bielizeň a tiež polpenziu. O naše študentky je naozaj dobre postarané, aby sa mohli venovať naplno svojmu štúdiu.

Aktivity

Ister je nielen študentským domovom ale aj kultúrnym a vzdelávacím centrom a preto ponúka mnohé formačné aktivity ako besedy s osobnosťami, jazykové kurzy či poznávacie výlety.

Ister je dievčenský študentský domov s viac ako 15-ročnou tradíciou. Ponúka kompletné služby, čo ti zaručí, že sa budeš môcť venovať naplno svojmu štúdiu. Ak chceš svoje študentské roky naozaj využiť naplno, Ister je miesto pre teba. Robí totiž všetko preto, aby tento čas bol pre teba príležitosťou k rastu tak profesionálnemu ako aj ľudskému. V prvom rade ti chce umožniť, aby si mohla vo svojom štúdiu naozaj prehĺbiť a aby si skutočne rozvil všetky tvoje talenty. Okrem toho ponúka počas roka rôzne kultúrne a formačné aktivity, ktoré rozšíria tvoj obzor a zároveň ti pomôžu spoznať lepšie samú seba.

Základné informácie

POLOHA

Ister je situovaný v centre Bratislavy na Lazaretskej ulici, vďaka čomu je v blízkosti mnohých fakúlt:

  • 10 minút chôdze: Filozofická fakulta, Lekárska fakulta, Právnická fakulta,
  • 15 minút chôdze: Slovenská technická Univerzita, Pedagogická fakulta UK, VŠVU
  • Okrem toho sa len tri zastávky od Isteru nachádza Ekonomická univerzita

Okrem toho sa v blízkosti nachádzajú rôzne objekty určené na zábavu a oddych:

  • Hrádza pri Dunaji
  • Eurovea
  • Tesco My
  • Medická záhrada

ZARIADENIE

Ister ponúka iba jednolôžkové útulne zariadené izby s kúpeľňou. Na každom poschodí je taktiež spoločná obývačka a k dispozícii je tiež malá kuchynka. Na prvom poschodí sa nachádzajú spoločné miestnosti.:

  • Obývačka, ktorá je miestom väčšiny kultúrnych besied ako aj neformálnych posedení a osláv.
  • Študovňa je ideálnym miestom na sústredené štúdium. Tu sa taktiež nachádza rozsiahla knižnica, ktorá je k dispozícii študentkám.
  • Kaplnka, v ktorej sa každý deň koná svätá omša.

Na prízemí sa nachádza spoločná jedáleň. Prízemie má taktiež wifi.

SLUŽBY

Ubytovanie zahŕňa polpenziu a cez víkendy plnú penziu. Obedy pozostávajú z troch chodov; večere z dvoch. Taktiež zahŕňa pranie posteľnej i osobnej bielizne a upratovanie izieb. Posteľná bielizeň a uteráky sú súčasťou vybavenia.

Život v Isteri

Rodinné prostredie

Ister je pomerne malý študentský domov vďaka čomu si zachováva rodinnú atmosféru. Počas roka sa konajú viaceré spoločné oslavy ako vianočná rozlúčková večera, oslava fašiangov či iných sviatkov. Taktiež sa konajú spoločné výlety či poznávacie pobyty.

Kultúrna formácia

Ister sa snaží študentkám ponúknuť doplnkové vzdelávanie, ktoré im rozšíri obzory a zodpovedá aktuálne otázky nastolené spoločnosťou. V minulosti Ister navštívili osobnosti z lekárskeho, kultúrneho či politického prostredia.

.

Kresťanská formácia

V prípade záujmu je k dispozícii duchovná formácia v podobe duchovných obnôv, teologických prednášok či formačných krúžkov. Taktiež sa každý deň v kaplnke slúži svätá omša a je možnosť k svätej spovedi.

.

Máš záujem?

Meno a Priezvisko

Dátum narodenia

Poštová adresa

Telefónne číslo

Email

Predmet správy

Vysoká škola

Študijný odbor

Ročník

Krátky motivačný list (povinné)