Aktivity pre študentky

Ister ponúka rôzne aktivity pre študentky stredných aj vysokých škôl, ktoré im pomôžu rozvinúť svoju osobnosť naplno a pochopiť do hĺbky svoju vieru. Počas roka sa organizujú rôzne kultúrne besedy, kurzy, semináre či prednášky. Cez leto sa organizujú rôzne poznávacie pobyty alebo pracovné stáže v zahraničí. Nemenej dôležitá je duchovná formácia, ktorú Ister študentkám ponúka. Každý mesiac sa konajú duchovné obnovy, počas celého roka formačné krúžky a raz sa semester duchovné cvičenia. V prípade záujmu sa organizujú taktiež študijné krúžky katechizmu alebo aj úvod do Teológie.

Aktuality

7. októbra 2019

Diskusie pre vysokoškoláčky

Diskusie pre študentky od 18 rokov na témy, ktoré hýbu spoločnosťou.  Témy: – Čo je sloboda? – Má sa katolík angažovať vo verejnom živote? – Môžeme spoznať pravdu? A mnoho iného! Každý druhý štvrtok o 19.00 v Isteri.
24. mája 2019

Prihláška na sociálny projekt do Chorvátska

Projekt bude v chorvátskej Udbine na konci júla.
1. novembra 2018

Kto nás navštívil v minulom roku?

História Bratislavy s Jurajom Šedivým História môže byť aj zábavná a to tak, že od nej nemôžete odtrhnúť zrak. To sa stalo aj nám na besede s historikom Jurajom Šedivým z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorý sa špecializuje na stredoveké dejiny. Okrem toho však pracuje aj na projekte pammap.sk, ktorý združuje historické pramene o Bratislave. Veľa z nás nie je […]
10. septembra 2018

Dievčatá na tábore precestovali päť svetov

Duchovné obnovy

Každú tretiu stredu v mesiaci

Program:

18.00: Rozjímanie

18.40: Prednáška

19.00: Svätá Omša

Kňaz spovedá od 17.30 až do svätej omše.

Duchovné cvičenia

Duchovné cvičenia sú príležitosťou zastaviť sa, zamyslieť sa nad vlastným životom a prehĺbiť vo viere. Trvajú štyri dni a konajú sa vo Vzdelávacom centre Palouček, neďaleko Prahy. Cena je 500 Čk/deň.