Spojili sme sily s klubom v Ekvádore
11. septembra 2018
Prihláška na tábor
21. januára 2019
Ukáž všetko

Kto nás navštívil v minulom roku?

História Bratislavy s Jurajom Šedivým

História môže byť aj zábavná a to tak, že od nej nemôžete odtrhnúť zrak. To sa stalo aj nám na besede s historikom Jurajom Šedivým z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorý sa špecializuje na stredoveké dejiny. Okrem toho však pracuje aj na projekte pammap.sk, ktorý združuje historické pramene o Bratislave. Veľa z nás nie je z hlavného mesta a toto stretnutie v nás vyvolalo túžbu naše dočasné mesto lepšie spoznať. Ďalšie stretnutie s Jurajom Šedivým tak už bude v uliciach.

Dobová pohľadnica z portálu Pammap

 

Rómska folkloristika s Janou Belišovou

Jana Belišová z Etnologického ústavu Slovenskej akademickej vied nám priblížila folklór a predovšetkým ľudové piesne slovenských Rómov. Okrem toho nám však aj porozprávala zážitky z hľadania a nahrávania týchto piesní.

 

 

 

 

 

 

Zero-waste s Annamarie Velič

Annamarie Velič sa venuje ekológii a tomu, ako znížiť vo firmách produkciu odpadu. Pracuje so spoločnosťami ako IKEA či Curaprox a nám prišla porozprávať o tom, ako sa jej podarilo preraziť ale aj o tom, ako môžeme aj my svojím dielom prispieť k tomu, aby bolo odpadu menej.

[]

 

Adopcia s Miroslavou Harišovou

Miroslava alebo jednoducho Mirka ako ju zvykneme volať je v našom študentskom domove už stará známa. Adoptovala si dve deti a prišla nám o tejto skúsenosti porozprávať.

 

Istanbulský dohovor s Janou Michaličkovou

Jednou z hlavných tém, ktorá v minulom školskom roku hýbala spoločnosťou bol aj istanbulský dohovor. My sme ho chceli vidieť z druhého, nie tak poznaného pohľadu, a preto sme pozvali právničku Janu Michaličkovú, ktorá vyučuje na Paneurópskej univerzite a tiež pracuje na Konferencii biskupov Slovenska.