Dievčatá na tábore precestovali päť svetov
10. septembra 2018
Kto nás navštívil v minulom roku?
1. novembra 2018
Ukáž všetko

Spojili sme sily s klubom v Ekvádore

Klub Ister Kids v rámci projektu Zrnko a v spoupráci s detským klubom Malé mravčeky v akcii v Ekvádore urobili radosť deťom z útulku „Malí Boží vojaci“. Tento útulok je miestom, kde sa môžu ubytovať deti, ktoré trpia rakovinou a musia chodiť do nemocnice, aby dostali liečbu.

 
Je veľkou pomocou najmä pre rodiny, ktoré bývajú ďaleko od centra mesta Guayaquilu, a v prípade, že deti musia byt hospitalizované v nemocnici, nemajú peňažné prostriedky na to, aby si zabezpečili ubytovanie.

Klub Malé mravčeky v akcii je pre dievčatá vo veku od 9 do 12 rokov. Dievčatá sa stretávajú každú sobotu a počas roka robia rôzne aktivity (varenie, šikovné ruky, etiketa, ako priesterať stôl...). Každý rok majú aj sociálne projekty, ktorým sa venujú. Jeden z nich v tomto roku spočíval v tom, že upiekli keksy, ktoré spolu s vedúcimi potom predali. Za utŕžené peniaze nakúpili hygenické potreby, pre deti choré na rakovinu v spomínanom útulku.
 
 
Klub Ister sa pridal k ich sociálnej aktivite tým, že koncom školského roka dievčatá ušili vrecúška, ktoré poslali do Ekvádoru po jednej vedúcej klubu, ktorá odtiaľ pochádza, ale žije, študuje a vedie klub na Slovensku, a počas leta šla domov navštíviť rodinu.

Takto sme prepojili dva kluby z rôznych krajín a umožnili sme, aby deti z útulku dostali spomínané hygenické potreby v pekných vrecúškach. Dievčatá z Isteru poslali nielen ušité vrecká, ale darovali aj pekné fialové vrecká, ktoré oni dostali ako odmenu za účasť v projekte Zrnko.