Klub Kids: Víkendové dobrovoľníctvo
12. mája 2018
Klub: Vianočné dielne aj pre maminy
12. mája 2018
Ukáž všetko

Klub Kids: Toasty pre ľudí na ulici 

Naše dievčatá veľmi radi trávia čas v kuchyni – prípravou všeličoho dobrého na svoje olovranty (pričom získavajú aj zručnosti potrebné do domácnosti).  Tentokrát sme sa ale rozhodli, že v tomto chladnom mesiaci pripravíme niečo dobré a teplé nie pre seba, ale pre ľudí, ktorých stretáme vonku a nemajú veľa príležitostí sa zohriať alebo zjesť niečo teplé a čerstvé.

Pripravili sme teplé toasty so šunkou a syrom, zabalili do alobalu a vybrali sme sa do ulíc. Keďže v ten deň bola naozaj veľká zima, nebolo ľahké bezdomovcom stretnúť – predsa len našli nejaké osvedčené teplé miesta, kde im bolo lepšie. Ale približne 20 ľudí sme predsa len postupne objavili (a toastíky nám ešte nevychladli), spýtali sme sa, či im urobilo radosť trochu teplého jedla pripraveného s láskou. Vyžadovalo to trochu odvahy a zbaviť sa všelijakých predsudkov. A stálo to za to. Odpoveď bola vždy kladná – hoci asi dvaja z nich sa chvíľu „okúňali“ a pýtali sa, či to dievčatkám skutočne nebude chýbať.

Tak sme okrem toastíkov rozdali aj kopec radosti, a získali sme skúsenosť, že máme veľmi dobrý pocit, keď niekomu v núdzi pomôžeme. Dievčatá síce občas nadhodili, že sú hladné a kedy budeme mať olovrant my, ale všetky to statočne zvládli.